Zprávy a novinky

 • Budoucnost dopravy v Praze

  30.03.2022 / Aktuální téma

  Budoucnost dopravy v Praze, na toto důležité téma dnes na platformě Hospodářské komory hl. m. Prahy diskutovali zástupci zásadních institucí

 • NÁHRADNÍ SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ HKP

  29.03.2022 / Projekty HKP

  Vážení členové Hospodářské komory hl. m. Prahy, dovolujeme si Vás informovat o skutečnosti, že zasedání Shromáždění delegátů Hospodářské komory hl. m. Prahy, které se dnes sešlo, nebylo usnášeníschopné, tedy nebylo dosaženo potřebné nadpoloviční účasti všech delegátů (členů HKP).

 • Uplatnění alternativních pohonů na železnici

  16.03.2022 / Nezařazeno

  Jako další v pořadí proběhl dnes, kulatý stůl pod názvem „Alternativní pohony na železnici“, jehož tématem byla budoucnost pohonných hmot na železnici a naplnění Green Dealu.

 • CITY LOGISTIKA A VODNÍ DOPRAVA – příležitost pro Prahu, pro PODNIKATELE i pro občany

  22.02.2022 / Aktuální téma

  Další z řady Kulatých stolů pořádaných Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se věnoval převážně tématu vodní dopravy a to za účasti více než třiceti vážených hostů.

 • Pražané chtějí lepší podmínky pro život v hlavním městě. Nejvíce je trápí dopravní kolony, málo parkovacích míst a nedostupnost bydlení

  09.02.2022 / Aktuální téma

  Obyvatelé Prahy mají s příchodem roku 2022 tři velká přání: co nejdříve chtějí zlepšit dopravu a bez problémů dojet z jednoho konce Prahy na druhý. Vedle toho požadují nová místa pro parkování, a to nejen v centru metropole, ale i na jejich okrajích, a zejména pak potřebují zpřístupnit bydlení. Mezi další priority Pražanů patří také bezpečnost na ulicích, lepší životní prostředí či dostavba metra D. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hl. m. Prahy.

 • Memorandum mezi sněmovním Hospodářským výborem a Hospodářskou komorou potvrdí vzájemnou spolupráci

  03.02.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý a předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ivan Adamec dnes podepsali memorandum o porozumění, jehož předmětem je dohoda o koordinaci, sdílení pozic a vzájemné legislativní podpoře obou institucí.

 • „Krajská rodinná politika“

  20.01.2022 / Nezařazeno

  Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí „Krajská rodinná politika“ připravil nově newsletter pro zaměstnavatele. Účelem newsletteru je seznámit zaměstnavatele s novinkami nejen v oblasti rodinné politiky, ale také s připravovanými i zavedenými opatřeními ze strany MPSV a Vlády ČR, která vznikají mimo jiné i v souvislosti s pandemií COVID-19.

 • Rozhovor s Jiřím Ješetou: Abychom přilákali cestující do vlaků, potřebujeme nové, moderní soupravy

  29.12.2021 / Nezařazené

  Nový jízdní řád, modernizované vozové soupravy, investice do rozvoje bezemisní dopravy v rámci Green Dealu, ale také četné výluky a odliv cestujících způsobený covidem. Jak České dráhy hodnotí rok 2021 a co chystají v roce následujícím? Na to se předseda Dopravní sekce Vladimír Kremlík zeptal Jiřího Ješety, náměstka gen. ředitele ČD a člena představenstva odpovědného za osobní dopravu.

 • Veselé Vánoce a šťastný rok 2022

  23.12.2021 / Nezařazeno

  Vážení členové, podnikatelé, živnostníci a přátelé, není třeba mít tisíc tužeb, přání a snů, ale jen zdraví, štěstí, přátelství a porozumění dávají smysl naší budoucnosti. Dovolte abychom Vám za Hospodářskou komoru hlavního města Prahy popřáli pohodové prožití Vánočních svátků a krásný vstup do roku 2022.

 • Vysokorychlostní tratě - příležitosti pro Prahu

  29.11.2021 / Nezařazeno

  „Vysokorychlostní železnice propojí regiony kvalitní infrastrukturou. Mobilita lidí výrazně vzroste, což podpoří českou ekonomiku a její konkurenceschopnost,“ uvedl ředitel odboru přípravy vysokorychlostních tratí (VRT) Martin Švehlík ze Správy železnic (SŽ), odpovědný za koncepci a technologický rozvoj VRT, v pátek 26. listopadu 2021 na odborné diskusi, kterou Hospodářská komora hlavního města Prahy uspořádala k tématu VRT.

Filtrovat

od 28.01.2023
do 28.01.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP