Zprávy a novinky

 • Fenomén ESG a jeho dopady do fungování organizací

  26.10.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Bude to obrovská zátěž, oproti které je GDPR procházka růžovým sadem. Připravte se na to včas, najměte si dobré poradce, dobré právnické firmy, tak varovali účastníci konference tisíce firem.

 • Nový pohled Správy železnic na projektovou přípravu

  20.10.2022 / Projekty HKP

  Na dnešním kulatém stole jsme diskutovali se zástupci Správy železnic, s.o. na téma „Nový pohled Správy železnic na projektovou přípravu“.

 • Průzkum Hospodářské komory hl. m. Prahy

  14.10.2022 / Aktuální téma

  Jakou mají Pražané důvěru v magistrát a co od něj čekají v příštím volebním období. To bylo téma průzkumu, který komentuje předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy pan JUDr. Petr Michal.

 • Petr Michal: Politici a jejich řešení dopravy? Prahu mění ve virtuální prostředí

  20.09.2022 / Aktuální téma

  Průzkum, který vypracovala společnost STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy v srpnu letošního roku na téma Budoucnost Prahy, ukázal, co Pražany v současné době trápí nejvíce. Podle průzkumu provedeného na reprezentativním vzorku 505 respondentů to je „neschopnost, chaos, neřešení důležitých věcí“ a také „dopravní problémy a kolony“.

 • Projekt WORKKING.CZ - PR článek

  19.09.2022 / Projekty HKP

  Účelem projektu WORKKING.CZ je zajistit pracovníky do výroby skrze ověřené pracovní agentury.

 • Vodík palivo pro dopravu a udržitelnou energetiku

  14.09.2022 / Projekty HKP

  Předseda dopravní sekce ve spolupráci s předsedou energetické sekce uspořádali workshop na téma

 • Zákon o sociálním podnikání, zaměstnávání OZP

  02.09.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve spolupráci s Hospodářskou komorou HMP připravili odborný seminář „Sociální integrační podnikání

 • Komentář předsedy: Čím lepší ESG strategii firma má, tím je hodnotnější

  24.08.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Mnohé povinnosti v rámci ESG jsou často tytéž povinnosti, jež podnikatelé dodržují již delší dobu, ale vnímají je spíš jako jakýsi nepsaný etický kodex a řídí se spíš intuicí než jasně daným pravidlem, které požaduje stát.

 • Město na dostupné byty nestačí, musí spolupracovat

  26.07.2022 / Aktuální téma

  Česká národní banka v polovině června zveřejnila, že ceny bytů už jsou nadhodnocené o zhruba 40 procent, než by odpovídalo úrovni příjmů mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti. V předchozí zprávě o finanční stabilitě před půl rokem ještě centrální banka uváděla nadhodnocení o 15 procentních bodů nižší. Takové nastavení cen bytů přitom souzní i s výsledky průzkumu agentury STEM pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy provedeného v květnu na vzorku 505 lidí.

 • Odborná diskuse - Dostupnost bydlení v Praze

  16.06.2022 / Aktuální téma

  „Situace není černobílá a nedá se říct, že v Praze jednoznačně převládá krize,“ komentoval předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy Petr Michal průzkum, který pro pražskou hospodářskou komoru provedla agentura STEM/MARK mezi 505 respondenty.

Filtrovat

od 03.10.2023
do 03.10.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP