Zprávy a novinky

 • Návrh na dva dny pracovního volna: V době krize není čas, aby firmy financovaly špatné odborářské nápady

  09.11.2020 / Aktuality z oblasti podnikání

  Hospodářská komora odmítá návrh, podle kterého by měla vláda vyhlásit pracovní volno ve dnech 13. a 16. listopadu v situaci, kdy stát už zakázal mnoha podnikům a živnostníkům v době koronakrize pracovat. Je nepřijatelné, aby vláda kvůli odborářskému populismu ještě zhoršovala situaci těm zaměstnavatelům a zaměstnancům, kteří se navzdory současné nepříznivé situaci snaží poctivě pracovat a fungovat.

 • Řemeslo je životní styl, říká předseda Cechu podlahářů ČR Josef Voborník

  03.11.2020 / Řemeslo žije!

  Každý řemeslník si rozhoduje sám, zda a kdy upřednostní firmu a kdy sebe. Pokud je ochoten pracovat do pozdních nočních hodin, o víkendech či svátcích, může jako OSVČ bez zaměstnanců na konci měsíce disponovat částkou 100 tisíc korun a více, připouští předseda Cechu podlahářů ČR Josef Voborník. Určitě to ale podle něj není pravidlo.

 • Paušální daň: Návrh Hospodářské komory zjednodušit živnostníkům život se stává realitou

  22.10.2020 / Nezařazeno

  Hospodářská komora České republiky oceňuje, že poslanci schválili zavedení paušální daně pro živnostníky, kterou Hospodářská komora poprvé představila v roce 2016 jako nástroj, jak živnostníkům ulevit od administrativy. Tím, že vyhověli také požadavku Hospodářské komory zvýšit limit pro vstup do paušálního režimu z 800 tisíc na 1 milion korun tržeb ročně, dosáhne na paušální daň větší skupina živnostníků z řad neplátců DPH.

 • Vládou přijatý první balík kompenzací je výsledkem dohody s podnikateli

  15.10.2020 / Aktuální téma

  Jednání Hospodářské komory s ministry o pomoci podnikatelům jsou konstruktivní. Vládou přijatý první balík kompenzací je výsledkem dohody s podnikateli

 • Nová učebna polytechniky otevřena na SŠAI v Praze Libuši

  09.10.2020 / Řemeslo žije!

  Vrátit dílny na základní školy je jednou z aktivit čtyřletého projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pražského Magistrátu. Cílem je podpora odborné výuky v pražských školách. Hospodářská komora hl.m.Prahy je partnerem a hlavním organizátorem všech aktivit. Polytechnická učebna ve školním autoservisu v Libuši, což je pobočka Střední školy automobilní a informatiky ve Weilově ulici, chce svým vybavením umožnit dětem ze základních škol tohoto regionu, zažít manuální práci.

 • Technologická učebna na kolech

  05.10.2020 / Nezařazeno

  Pojízdnou učebnu techniky, kterou v rámci projektu Tour for the Future, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, představili ministři Karel Havlíček a Robert Plaga. Cílem je zvýšit zájem žáků 8. a 9. tříd základních škol o nové technologie a studium technických oborů.

 • I dobrovolné testy na covid-19 jsou daňově uznatelné, ujišťuje Komora po konzultaci s ministerstvem financí

  02.10.2020 / Aktuální téma

  Testování zaměstnanců na koronavirus je daňově uznatelným nákladem nejen v případě povinných testů, ale i pokud jde o dobrovolné testování související s chodem firmy. Ministryně financí Alena Schillerová o tom během pracovního jednání ujistila Hospodářskou komoru, na kterou se v posledních týdnech s tímto problémem obraceli podnikatelé. Řada z nich si totiž nebyla jistá, zda tento náklad mohou skutečně z daňového základu odečítat.

 • Interaktivní centra vzdělávají i na školách se speciálním výukovým programem

  24.09.2020 / Řemeslo žije!

  Interaktivní centra vzdělávají i na školách se speciálním výukovým programem

 • Podnikatelé požadují od vlády plán

  22.09.2020 / Aktuality z oblasti podnikání

  Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků nemocných nebo hospitalizovaných s covid-19

 • Kolik vydělávají řemeslníci? Průzkum ukázal, že máme zastaralé a zkreslené představy

  02.09.2020 / Aktuality z oblasti podnikání

  Agentura Ipsos uskutečnila pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků průzkum pro projekt Fandíme řemeslu, jehož výsledkem bylo, že tři ze čtyř Čechů se domnívají, že IT programátor vydělává víc než řemeslník.

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat