Zprávy a novinky

 • Komentář předsedy: Čím lepší ESG strategii firma má, tím je hodnotnější

  24.08.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Mnohé povinnosti v rámci ESG jsou často tytéž povinnosti, jež podnikatelé dodržují již delší dobu, ale vnímají je spíš jako jakýsi nepsaný etický kodex a řídí se spíš intuicí než jasně daným pravidlem, které požaduje stát.

 • Město na dostupné byty nestačí, musí spolupracovat

  26.07.2022 / Aktuální téma

  Česká národní banka v polovině června zveřejnila, že ceny bytů už jsou nadhodnocené o zhruba 40 procent, než by odpovídalo úrovni příjmů mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti. V předchozí zprávě o finanční stabilitě před půl rokem ještě centrální banka uváděla nadhodnocení o 15 procentních bodů nižší. Takové nastavení cen bytů přitom souzní i s výsledky průzkumu agentury STEM pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy provedeného v květnu na vzorku 505 lidí.

 • Odborná diskuse - Dostupnost bydlení v Praze

  16.06.2022 / Aktuální téma

  „Situace není černobílá a nedá se říct, že v Praze jednoznačně převládá krize,“ komentoval předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy Petr Michal průzkum, který pro pražskou hospodářskou komoru provedla agentura STEM/MARK mezi 505 respondenty.

 • Praha má své první gastronomické polytechnické hnízdo

  20.05.2022 / Řemeslo žije!

  Již třicátým devátým polytechnickým centrem se stává gastronomické polytechnické hnízdo v prostorech SOU gastronomie U Krbu na Praze 10, jež dnes slavnostně otevřel místopředseda Hospodářské komory hl. m. Prahy, pan Ing. Pavel Finger, MBA. Myšlenku přenášet polytechnickou výchovu žáků základních škol na půdu středních škol a domovů dětí a mládeže uvedl v život společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Hospodářské komory hl. m. Prahy. Cíl je od počátku stejný: Vytvořit dokonale vybavené a profesionálnímu prostředí blízké provozy – tzv. polytechnická hnízda, umístěná přímo v zázemí středních škol a DDM a jejich brány otevřít žákům škol základních.

 • DoToho! je opět otevřená přihláškám

  13.04.2022 / Nezařazeno

  Program DoToho!, který během svého ročního působení pomohl více jak 220 firmám, vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského inovačního institutu v čele s Bobem Kartousem. Program je zdarma díky podpoře hl. města Prahy a partnerů Česká spořitelna, Google, PRE, Asociace malých a středních podniků a mnoha dalších. A také díky všem mentorům a expertům, kteří svůj čas a zkušenosti věnují pro bono. Program zaštiťuje pražský primátor Zdeněk Hřib.

 • Budoucnost dopravy v Praze

  30.03.2022 / Aktuální téma

  Budoucnost dopravy v Praze, na toto důležité téma dnes na platformě Hospodářské komory hl. m. Prahy diskutovali zástupci zásadních institucí

 • NÁHRADNÍ SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ HKP

  29.03.2022 / Projekty HKP

  Vážení členové Hospodářské komory hl. m. Prahy, dovolujeme si Vás informovat o skutečnosti, že zasedání Shromáždění delegátů Hospodářské komory hl. m. Prahy, které se dnes sešlo, nebylo usnášeníschopné, tedy nebylo dosaženo potřebné nadpoloviční účasti všech delegátů (členů HKP).

 • Uplatnění alternativních pohonů na železnici

  16.03.2022 / Nezařazeno

  Jako další v pořadí proběhl dnes, kulatý stůl pod názvem „Alternativní pohony na železnici“, jehož tématem byla budoucnost pohonných hmot na železnici a naplnění Green Dealu.

 • CITY LOGISTIKA A VODNÍ DOPRAVA – příležitost pro Prahu, pro PODNIKATELE i pro občany

  22.02.2022 / Aktuální téma

  Další z řady Kulatých stolů pořádaných Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se věnoval převážně tématu vodní dopravy a to za účasti více než třiceti vážených hostů.

 • Pražané chtějí lepší podmínky pro život v hlavním městě. Nejvíce je trápí dopravní kolony, málo parkovacích míst a nedostupnost bydlení

  09.02.2022 / Aktuální téma

  Obyvatelé Prahy mají s příchodem roku 2022 tři velká přání: co nejdříve chtějí zlepšit dopravu a bez problémů dojet z jednoho konce Prahy na druhý. Vedle toho požadují nová místa pro parkování, a to nejen v centru metropole, ale i na jejich okrajích, a zejména pak potřebují zpřístupnit bydlení. Mezi další priority Pražanů patří také bezpečnost na ulicích, lepší životní prostředí či dostavba metra D. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hl. m. Prahy.

Filtrovat

od 14.07.2024
do 14.07.2024
Všechny rubriky
Filtrovat