Zprávy a novinky

 • CITY LOGISTIKA A VODNÍ DOPRAVA – příležitost pro Prahu, pro PODNIKATELE i pro občany

  22.02.2022 / Aktuální téma

  Další z řady Kulatých stolů pořádaných Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se věnoval převážně tématu vodní dopravy a to za účasti více než třiceti vážených hostů.

 • Pražané chtějí lepší podmínky pro život v hlavním městě. Nejvíce je trápí dopravní kolony, málo parkovacích míst a nedostupnost bydlení

  09.02.2022 / Aktuální téma

  Obyvatelé Prahy mají s příchodem roku 2022 tři velká přání: co nejdříve chtějí zlepšit dopravu a bez problémů dojet z jednoho konce Prahy na druhý. Vedle toho požadují nová místa pro parkování, a to nejen v centru metropole, ale i na jejich okrajích, a zejména pak potřebují zpřístupnit bydlení. Mezi další priority Pražanů patří také bezpečnost na ulicích, lepší životní prostředí či dostavba metra D. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hl. m. Prahy.

 • Memorandum mezi sněmovním Hospodářským výborem a Hospodářskou komorou potvrdí vzájemnou spolupráci

  03.02.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý a předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ivan Adamec dnes podepsali memorandum o porozumění, jehož předmětem je dohoda o koordinaci, sdílení pozic a vzájemné legislativní podpoře obou institucí.

 • „Krajská rodinná politika“

  20.01.2022 / Nezařazeno

  Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí „Krajská rodinná politika“ připravil nově newsletter pro zaměstnavatele. Účelem newsletteru je seznámit zaměstnavatele s novinkami nejen v oblasti rodinné politiky, ale také s připravovanými i zavedenými opatřeními ze strany MPSV a Vlády ČR, která vznikají mimo jiné i v souvislosti s pandemií COVID-19.

 • Rozhovor s Jiřím Ješetou: Abychom přilákali cestující do vlaků, potřebujeme nové, moderní soupravy

  29.12.2021 / Nezařazené

  Nový jízdní řád, modernizované vozové soupravy, investice do rozvoje bezemisní dopravy v rámci Green Dealu, ale také četné výluky a odliv cestujících způsobený covidem. Jak České dráhy hodnotí rok 2021 a co chystají v roce následujícím? Na to se předseda Dopravní sekce Vladimír Kremlík zeptal Jiřího Ješety, náměstka gen. ředitele ČD a člena představenstva odpovědného za osobní dopravu.

 • Veselé Vánoce a šťastný rok 2022

  23.12.2021 / Nezařazeno

  Vážení členové, podnikatelé, živnostníci a přátelé, není třeba mít tisíc tužeb, přání a snů, ale jen zdraví, štěstí, přátelství a porozumění dávají smysl naší budoucnosti. Dovolte abychom Vám za Hospodářskou komoru hlavního města Prahy popřáli pohodové prožití Vánočních svátků a krásný vstup do roku 2022.

 • Vysokorychlostní tratě - příležitosti pro Prahu

  29.11.2021 / Nezařazeno

  „Vysokorychlostní železnice propojí regiony kvalitní infrastrukturou. Mobilita lidí výrazně vzroste, což podpoří českou ekonomiku a její konkurenceschopnost,“ uvedl ředitel odboru přípravy vysokorychlostních tratí (VRT) Martin Švehlík ze Správy železnic (SŽ), odpovědný za koncepci a technologický rozvoj VRT, v pátek 26. listopadu 2021 na odborné diskusi, kterou Hospodářská komora hlavního města Prahy uspořádala k tématu VRT.

 • Projížďka budoucností

  23.11.2021 / Projekty HKP

  Energie a doprava jsou spojené nádoby, v dnešní době k tomu můžeme ještě přidat slůvko ekologická a hned se vkrádá myšlenka: čisté energie pro ekologickou dopravu. Rozvoji této myšlenky se věnovali účastníci dnešní akce „Projížďka (snad brzkou) budoucností“, kterou pořádala Energetická a Dopravní sekce při Hospodářské komoře hl. m. Prahy.

 • Do Prahy přijel světoznámý autor Dan Brown

  23.10.2021 / Nezařazeno

  Světově známý spisovatel Dan Brown přijel poprvé do Prahy osobně představit svůj nový projekt, tentokrát však netradičně hudební. Zkomponoval The Wild Symphony pro děti každého věku, kterou sám doprovodil čtením básní o jednotlivých zvířecích přátelích za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, ve Smetanově síni Obecního domu.

 • Klíčový projekt modernizace dálnice D1 končí

  14.09.2021 / Projekty HKP

  Dnešní odborný kulatý stůl k ožehavému tématu dokončení oprav dálnice D1 a ke strategii údržby silničních staveb obecně, byl konán za účasti ministra a místopředsedy vlády pana Karla Havlíčka. Na půdě Hospodářské komory hlavního města Prahy pana ministra a další ctěné hosty přivítal předseda představenstva pan JUDr. Petr Michal. Ten ve své řeči zmínil zásadní význam dálnice D1 nejen pro to, že se jedná o historicky první dálnici na území tehdejšího Československa, ale hlavně pro její důležitost v rámci spojnice mezi Prahou a Brnem. „Podpora takto zásadních projektů, jako byla modernizace dálnice D1 je naprostou prioritou, pro další konkurenceschopnost České republiky,“ uvedl dále pan předseda.

Filtrovat

od 10.06.2023
do 10.06.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP