Zprávy a novinky

 • Průzkum Hospodářské komory hl. m. Prahy

  14.10.2022 / Aktuální téma

  Jakou mají Pražané důvěru v magistrát a co od něj čekají v příštím volebním období. To bylo téma průzkumu, který komentuje předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy pan JUDr. Petr Michal.

 • Petr Michal: Politici a jejich řešení dopravy? Prahu mění ve virtuální prostředí

  20.09.2022 / Aktuální téma

  Průzkum, který vypracovala společnost STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy v srpnu letošního roku na téma Budoucnost Prahy, ukázal, co Pražany v současné době trápí nejvíce. Podle průzkumu provedeného na reprezentativním vzorku 505 respondentů to je „neschopnost, chaos, neřešení důležitých věcí“ a také „dopravní problémy a kolony“.

 • Projekt WORKKING.CZ - PR článek

  19.09.2022 / Projekty HKP

  Účelem projektu WORKKING.CZ je zajistit pracovníky do výroby skrze ověřené pracovní agentury.

 • Vodík palivo pro dopravu a udržitelnou energetiku

  14.09.2022 / Projekty HKP

  Předseda dopravní sekce ve spolupráci s předsedou energetické sekce uspořádali workshop na téma

 • Zákon o sociálním podnikání, zaměstnávání OZP

  02.09.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve spolupráci s Hospodářskou komorou HMP připravili odborný seminář „Sociální integrační podnikání

 • Komentář předsedy: Čím lepší ESG strategii firma má, tím je hodnotnější

  24.08.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Mnohé povinnosti v rámci ESG jsou často tytéž povinnosti, jež podnikatelé dodržují již delší dobu, ale vnímají je spíš jako jakýsi nepsaný etický kodex a řídí se spíš intuicí než jasně daným pravidlem, které požaduje stát.

 • Město na dostupné byty nestačí, musí spolupracovat

  26.07.2022 / Aktuální téma

  Česká národní banka v polovině června zveřejnila, že ceny bytů už jsou nadhodnocené o zhruba 40 procent, než by odpovídalo úrovni příjmů mediánové domácnosti a požadovaným výnosům z pronájmu nemovitosti. V předchozí zprávě o finanční stabilitě před půl rokem ještě centrální banka uváděla nadhodnocení o 15 procentních bodů nižší. Takové nastavení cen bytů přitom souzní i s výsledky průzkumu agentury STEM pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy provedeného v květnu na vzorku 505 lidí.

 • Odborná diskuse - Dostupnost bydlení v Praze

  16.06.2022 / Aktuální téma

  „Situace není černobílá a nedá se říct, že v Praze jednoznačně převládá krize,“ komentoval předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy Petr Michal průzkum, který pro pražskou hospodářskou komoru provedla agentura STEM/MARK mezi 505 respondenty.

 • Praha má své první gastronomické polytechnické hnízdo

  20.05.2022 / Řemeslo žije!

  Již třicátým devátým polytechnickým centrem se stává gastronomické polytechnické hnízdo v prostorech SOU gastronomie U Krbu na Praze 10, jež dnes slavnostně otevřel místopředseda Hospodářské komory hl. m. Prahy, pan Ing. Pavel Finger, MBA. Myšlenku přenášet polytechnickou výchovu žáků základních škol na půdu středních škol a domovů dětí a mládeže uvedl v život společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Hospodářské komory hl. m. Prahy. Cíl je od počátku stejný: Vytvořit dokonale vybavené a profesionálnímu prostředí blízké provozy – tzv. polytechnická hnízda, umístěná přímo v zázemí středních škol a DDM a jejich brány otevřít žákům škol základních.

 • DoToho! je opět otevřená přihláškám

  13.04.2022 / Nezařazeno

  Program DoToho!, který během svého ročního působení pomohl více jak 220 firmám, vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského inovačního institutu v čele s Bobem Kartousem. Program je zdarma díky podpoře hl. města Prahy a partnerů Česká spořitelna, Google, PRE, Asociace malých a středních podniků a mnoha dalších. A také díky všem mentorům a expertům, kteří svůj čas a zkušenosti věnují pro bono. Program zaštiťuje pražský primátor Zdeněk Hřib.

Filtrovat

od 28.01.2023
do 28.01.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP