Zprávy a novinky

 • Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy - kulatý stůl

  09.11.2023 / Aktuality z oblasti podnikání

  Další ze série kulatých stolů pořádaných Pražskou hospodářskou komorou se konal ve středu 8. listopadu a tentokrát byla jeho náplní debat o možnosti zpoplatnění vjezdu vozidel do některých ulic v centru Prahy. Níže uvádíme několik prohlášení z tisku, která v rámci akce zazněla.

 • Kulatý stůl významných zástupců trhu na téma smluv při realitním zprostředkování

  18.10.2023 / Aktuální téma

  Hospodářská komora hl. města Prahy, Sekce realitního zprostředkování, uspořádala 11. 10. 2023 kulatý stůl na téma uzavírání zprostředkovatelských a rezervačních smluv – zákon o realitním zprostředkování a soudní praxe.

 • Jsou VRT klíčem k budoucnosti udržitelné mobility?

  16.10.2023 / Nezařazeno

  Hospodářská komora hl. m. Prahy, STŘEDOEVROPSKÝ INSTITUT PRO ROZVOJ DOPRAVY, z.ú. ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni tradičně uspořádali v RICE (výzkumném centru Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni) kulatý stůl na téma

 • Anketa - zdravotní benefity

  03.10.2023 / Aktuální téma

  Dbáte o zdraví svých zaměstnanců? Nabízíte jim benefity, sick days nebo jim jinak vycházíte vstříc? Ovlivní vaši firmu chystané změny ve zdanění benefitů? Prosíme o pouhých 6 minut vašeho času na vyplnění ankety Hospodářské komory.

 • Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy? Udělá z něj postupně skanzen bez života

  29.09.2023 / Aktuality z oblasti podnikání

  O tom, zda pražský magistrát zavede od příštího roku zpoplatněný průjezd aut centrem hlavního města, ještě definitivně rozhodnuto není. Toto téma ale velmi slušně rozvířilo trochu létem ospalou pražskou politiku a donutilo mnoho aktérů veřejného života přispět svým názorem buď do médií, nebo minimálně na své sociální sítě.

 • V srpnu v Česku v letošním roce poprvé přibylo podnikatelů

  27.09.2023 / Aktuality z oblasti podnikání

  V srpnu začalo v České republice podnikat 6 603 lidí, o 1 240 více než v červenci. Činnost naopak ukončilo 5 316 fyzických osob podnikatelů (FOP), zatím nejméně v tomto roce. Díky poměrně vysokému počtu nových podnikatelů a nižšímu počtu těch, kteří podnikání ukončili, se v srpnu zvýšil celkový počet podnikatelů v Česku, poprvé v tomto roce. Konkrétně jejich čistý přírůstek činil 1 287. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF – Czech Credit Bureau a dat portálu www.informaceofirmach.cz.

 • TZ - Mezinárodní konference „Nízkoemisní vnitrozemská plavba & Evropa“

  20.09.2023 / Aktuální téma

  Ve středu 20. 9. 2023 uspořádal senátní Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR ve spolupráci se STŘEDOEVROPSKÝM INSTITUTEM PRO ROZVOJ DOPRAVY, z.s., Hospodářskou komorou hl. m. Prahy, a s odbornou podporou Ředitelství vodních cest ČR jednodenní konferenci s názvem Nízkoemisní vnitrozemská plavba & Evropa.

 • V prvním pololetí letos v Česku ubylo 208 tisíc podnikatelů

  25.07.2023 / Aktuální téma

  V první pololetí letošního roku v České republice zahájilo činnost 37 409 fyzických osob podnikatelů (FOP) a 245 635 svou činnost ukončilo. Od začátku roku ke konci června tak v České republice ubylo 208 226 podnikatelů, nejvíce v české historii. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

 • Přehledová publikace o facility managementu pro členy HKP se slevou

  15.06.2023 / Aktuality z oblasti podnikání

  V dnešní době, kdy náklady na veškeré aspekty provozu budov prudce rostou, je klíčové mít správné nástroje a strategie k efektivní správě nemovitostí. Facility management nabízí metody a nástroje, které mohou významně přispět ke zvýšení efektivity a snížení nákladů, a to nejen v soukromém sektoru, ale i ve veřejné sféře, která spravuje rozsáhlý majetek.

 • Petr Michal se stal členem představenstva Hospodářské komory ČR

  31.05.2023 / Aktuální téma

  Delegáti Hospodářské komory České republiky zvolili na svém 35. sněmu za člena představenstva Petra Michala, předsedu Hospodářské komory hl. m. Prahy. Pražští podnikatelé tak budou mít silnější zastoupení při řešení klíčových otázek a projektů s vládou, státními úřady a samosprávami.

Filtrovat

od 14.07.2024
do 14.07.2024
Všechny rubriky
Filtrovat