Zprávy a novinky

 • Komentář předsedy: Rychlotratě mohou zlepšit dostupnost bydlení v Praze

  29.11.2022 / Aktuální téma

  Jsou to dvě věci, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ale přesto se vzájemně dost ovlivňují: nízká dostupnost vlastnického bydlení v hlavním městě spolu s přetlakem na trhu nájemního bydlení a připravovaná výstavba vysokorychlostních tratí. Jedno ovlivňuje druhé. Pro současné Česko je oproti vyspělým západoevropským zemím typická poměrně nízká mobilita za prací.

 • ESG může posílit odolnost malých a středních firem

  10.11.2022 / Nezařazeno

  Vysoké ceny energií už plně doléhají na české firmy. Některé z nich – a mezi ně patří také malé a střední podniky – uvažují o dočasném, nebo dokonce i trvalém uzavření svého provozu. Zářijový průzkum společnosti The Ship ukázal, že vysoké ceny energií negativně ovlivňují více než osmdesát procent českých firem. Podnikatelé a manažeři hledají řešení a změny v legislativní regulaci nebo ve zcela novém nastavení pravidel. V době, kdy čelíme energetické krizi, se totiž každým dnem zvyšuje tlak na úspory při využívání energií.

 • VÝMĚNA ZKUŠENOSTÍ V PROVOZNÍ BEZPEČNOSTI DOPRAVY

  08.11.2022 / Nezařazeno

  Na půdě HKP proběhl kulatý stůl k výměně zkušeností a best-practice provozní bezpečnosti dopravy.

 • Vysokorychlostní tratě a jejich přínos

  04.11.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Ve středu 2. listopadu se uskutečnil kulatý stůl shrnující aktuální stav výstavby vysokorychlostních tratí v České republice.

 • Uplatnění bateriových pohonů na železnici

  27.10.2022 / Nezařazené

  Kulatý stůl Bateriové pohony na železnici, jehož tématem byla budoucnost využití bateriových pohonů na železnici a naplnění Green Dealu.

 • Fenomén ESG a jeho dopady do fungování organizací

  26.10.2022 / Aktuality z oblasti podnikání

  Bude to obrovská zátěž, oproti které je GDPR procházka růžovým sadem. Připravte se na to včas, najměte si dobré poradce, dobré právnické firmy, tak varovali účastníci konference tisíce firem.

 • Nový pohled Správy železnic na projektovou přípravu

  20.10.2022 / Projekty HKP

  Na dnešním kulatém stole jsme diskutovali se zástupci Správy železnic, s.o. na téma „Nový pohled Správy železnic na projektovou přípravu“.

 • Průzkum Hospodářské komory hl. m. Prahy

  14.10.2022 / Aktuální téma

  Jakou mají Pražané důvěru v magistrát a co od něj čekají v příštím volebním období. To bylo téma průzkumu, který komentuje předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy pan JUDr. Petr Michal.

 • Petr Michal: Politici a jejich řešení dopravy? Prahu mění ve virtuální prostředí

  20.09.2022 / Aktuální téma

  Průzkum, který vypracovala společnost STEM/MARK pro Hospodářskou komoru hlavního města Prahy v srpnu letošního roku na téma Budoucnost Prahy, ukázal, co Pražany v současné době trápí nejvíce. Podle průzkumu provedeného na reprezentativním vzorku 505 respondentů to je „neschopnost, chaos, neřešení důležitých věcí“ a také „dopravní problémy a kolony“.

 • Projekt WORKKING.CZ - PR článek

  19.09.2022 / Projekty HKP

  Účelem projektu WORKKING.CZ je zajistit pracovníky do výroby skrze ověřené pracovní agentury.

Filtrovat

od 10.06.2023
do 10.06.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP