Zprávy a novinky

 • Paušální daň: Návrh Hospodářské komory zjednodušit živnostníkům život se stává realitou

  22.10.2020 / Nezařazeno

  Hospodářská komora České republiky oceňuje, že poslanci schválili zavedení paušální daně pro živnostníky, kterou Hospodářská komora poprvé představila v roce 2016 jako nástroj, jak živnostníkům ulevit od administrativy. Tím, že vyhověli také požadavku Hospodářské komory zvýšit limit pro vstup do paušálního režimu z 800 tisíc na 1 milion korun tržeb ročně, dosáhne na paušální daň větší skupina živnostníků z řad neplátců DPH.

 • Vládou přijatý první balík kompenzací je výsledkem dohody s podnikateli

  15.10.2020 / Aktuální téma

  Jednání Hospodářské komory s ministry o pomoci podnikatelům jsou konstruktivní. Vládou přijatý první balík kompenzací je výsledkem dohody s podnikateli

 • Nová učebna polytechniky otevřena na SŠAI v Praze Libuši

  09.10.2020 / Řemeslo žije!

  Vrátit dílny na základní školy je jednou z aktivit čtyřletého projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pražského Magistrátu. Cílem je podpora odborné výuky v pražských školách. Hospodářská komora hl.m.Prahy je partnerem a hlavním organizátorem všech aktivit. Polytechnická učebna ve školním autoservisu v Libuši, což je pobočka Střední školy automobilní a informatiky ve Weilově ulici, chce svým vybavením umožnit dětem ze základních škol tohoto regionu, zažít manuální práci.

 • Technologická učebna na kolech

  05.10.2020 / Nezařazeno

  Pojízdnou učebnu techniky, kterou v rámci projektu Tour for the Future, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, představili ministři Karel Havlíček a Robert Plaga. Cílem je zvýšit zájem žáků 8. a 9. tříd základních škol o nové technologie a studium technických oborů.

 • I dobrovolné testy na covid-19 jsou daňově uznatelné, ujišťuje Komora po konzultaci s ministerstvem financí

  02.10.2020 / Aktuální téma

  Testování zaměstnanců na koronavirus je daňově uznatelným nákladem nejen v případě povinných testů, ale i pokud jde o dobrovolné testování související s chodem firmy. Ministryně financí Alena Schillerová o tom během pracovního jednání ujistila Hospodářskou komoru, na kterou se v posledních týdnech s tímto problémem obraceli podnikatelé. Řada z nich si totiž nebyla jistá, zda tento náklad mohou skutečně z daňového základu odečítat.

 • Interaktivní centra vzdělávají i na školách se speciálním výukovým programem

  24.09.2020 / Řemeslo žije!

  Interaktivní centra vzdělávají i na školách se speciálním výukovým programem

 • Podnikatelé požadují od vlády plán

  22.09.2020 / Aktuality z oblasti podnikání

  Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků nemocných nebo hospitalizovaných s covid-19

 • Kolik vydělávají řemeslníci? Průzkum ukázal, že máme zastaralé a zkreslené představy

  02.09.2020 / Aktuality z oblasti podnikání

  Agentura Ipsos uskutečnila pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků průzkum pro projekt Fandíme řemeslu, jehož výsledkem bylo, že tři ze čtyř Čechů se domnívají, že IT programátor vydělává víc než řemeslník.

 • 32.Sněm Hospodářské komory ČR

  10.08.2020 / Nezařazeno

  Dne 30. července 2020 rozhodoval sněm Hospodářské komory ČR o volbě nových orgánů na období 2020-2023. Předseda představenstva pražské krajské komory, Roman Pommer, obhájil svůj post v prezidiu, a bude pokračovat z pozice viceprezidenta v dokončení projektu Mistrovská zkouška.

 • Weilovka a Mistrovská zkouška

  22.07.2020 / Projekty HKP

  Střední škola automobilní a informatiky v pražské Hostivaři, pod vedením ředitele Milana Vorla, věnuje velké úsilí inovativním trendům ve výuce, mj. i vytvářením multimediálních učeben (Centra interaktivní výuky) z projektu IKAP na kterém se podílí pražská hospodářská komora, pod vedením jejího předsedy představenstva, Romana Pommera.

Filtrovat

od 28.01.2023
do 28.01.2023
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP