Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Do Prahy přijel světoznámý autor Dan Brown

2021-10-23 / Nezařazeno

Světově známý spisovatel Dan Brown přijel poprvé do Prahy osobně představit svůj nový projekt, tentokrát však netradičně hudební. Zkomponoval The Wild Symphony pro děti každého věku, kterou sám doprovodil čtením básní o jednotlivých zvířecích přátelích za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, ve Smetanově síni Obecního domu.

Hospodářská komora Hlavního města Prahy ve spolupráci s magistrátem Hl. m. Prahy nabídla vstupenky na tento koncert pro talentované žáky pražských základních uměleckých škol jako odměnu za aktivní rozvoj jejich nadání. Projekt byl součástí dlouhodobé koncepce HKP zaměřené na rozvoj školství na území hlavního města a zejména motivování excelentních studentů všech oborů a věku.

Koncert byl skvělou příležitostí představit dětem a jejich rodičům světovou osobnost v nové roli a zprostředkovat jim toto setkání díky krásnému uměleckému zážitku, a tak u nich probudit zvědavost ke klasické hudbě a kreativním činnostem obecně.

Koncert provedl Český národní symfonický orchestr pod vedením dirigenta Krištofa Marka, autor symfonie četl básně anglicky, český překlad přednesla herečka Markéta Děrgelová.

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat