Zprávy a novinky

 • Pražští podnikatelé chtějí zlepšení podmínek pro parkování. Dohoda je daleko

  26.03.2024 / Aktuální téma

  Průzkum Centra ekonomických a tržních analýz (CETA), který si zadala Pražská hospodářská komora, ukázal, že drtivá většina pražských podnikatelů není spokojena s nabídkou parkování. Chybí parkovací místa, což působí mj. problémy při zásobování. Velkým problémem je nelegální parkování, které se nedaří trestat a eliminovat. To vše zaznělo na debatě pořádané Pražskou hospodářskou komorou.

 • Vysokorychlostní tratě - téma číslo jedna. Mise do Velké Británie, pořádaná Hospodářskou komorou hl. města Prahy, představila komplexně projekt VRT

  18.03.2024 / Aktuální téma

  Hospodářská komora hl. města Prahy, ve spolupráci se Středoevropským institutem pro rozvoj dopravy a s odbornou podporou Správy železnic, s.o. uspořádala zahraniční misi do Velké Británie. Na třicet účastníků mělo možnost setkat se se svými britskými protějšky z řad zástupců stavebních firem, správy infrastruktury, odborných asociací či významného dopravce. Díky významné podpoře zastupitelských úřadů obou zemí, měli delegáti příležitost navštívit stavbu vysokorychlostního terminálu HS2 Old Oak Common v Londýně. Tim Smart, výkonný ředitel HS2 poskytl delegátům unikátní možnost diskutovat témata týkající se nejen technologií, ale také související legislativy, komunikace s veřejností, či udržitelnosti.

 • Konference a Obchodní fórum v Istanbulu

  08.03.2024 / Aktuální téma

  V závěru minulého týdne proběhla v Tureckém Istanbulu společná Česko-Turecká konference a obchodní fórum PRIAC & ITOTAM, která byla zaměřena na problematiku rozhodčího řízení a obchodní právo. Na základě speciálního pozvání od zástupců PRIAC-Mezinárodního rozhodčího soudu v Praze, se konference účastnila také dvoučlenná delegace zástupců Hospodářské komory hl. m. Prahy, složená s předsedy představenstva JUDr. Petra Michala a člena představenstva JUDr. Vladimíra Kremlíka.

 • Budapešť a Praha budou spolupracovat

  19.02.2024 / Aktuální téma

  Zástupci Hospodářské komory hl. m. Prahy v čele s panem předsedou JUDr. Petrem Michalem dnes slavnostně přivítali delegaci kolegů z Budapešťské hospodářské a obchodní komory, které doprovodil také Maďarský velvyslanec v České republice pan Dr. Baranyi.

 • Bude pro naplánované infrastrukturní stavby dostatek stavebních surovin?

  11.01.2024 / Aktuální téma

  Česká republika disponuje sice velkými objemy geologických (= celkových) zásob stavebního kamene, avšak objemy zásob vytěžitelných (= reálně získatelných) jsou velmi nízké a v některých krajích dokonce kriticky nízké.

 • Vyjádření Dopravní sekce ke špatnému stavu Výtoňského mostu

  14.12.2023 / Projekty HKP

  V reakci na probíhající veřejnou debatu o způsobu řešení nevyhovujícího stavu historického železničního mostu na pražské Výtoni se tým Hospodářské komory hl. m. Prahy, rozhodl touto otázkou zabývat a sepsat na situaci kolem tohoto významného dopravního uzlu vlastní názor a sdělit ho přímo dotčeným subjektům.

 • Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy - kulatý stůl

  09.11.2023 / Aktuality z oblasti podnikání

  Další ze série kulatých stolů pořádaných Pražskou hospodářskou komorou se konal ve středu 8. listopadu a tentokrát byla jeho náplní debat o možnosti zpoplatnění vjezdu vozidel do některých ulic v centru Prahy. Níže uvádíme několik prohlášení z tisku, která v rámci akce zazněla.

 • Kulatý stůl významných zástupců trhu na téma smluv při realitním zprostředkování

  18.10.2023 / Aktuální téma

  Hospodářská komora hl. města Prahy, Sekce realitního zprostředkování, uspořádala 11. 10. 2023 kulatý stůl na téma uzavírání zprostředkovatelských a rezervačních smluv – zákon o realitním zprostředkování a soudní praxe.

 • Jsou VRT klíčem k budoucnosti udržitelné mobility?

  16.10.2023 / Nezařazeno

  Hospodářská komora hl. m. Prahy, STŘEDOEVROPSKÝ INSTITUT PRO ROZVOJ DOPRAVY, z.ú. ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni tradičně uspořádali v RICE (výzkumném centru Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni) kulatý stůl na téma

 • Anketa - zdravotní benefity

  03.10.2023 / Aktuální téma

  Dbáte o zdraví svých zaměstnanců? Nabízíte jim benefity, sick days nebo jim jinak vycházíte vstříc? Ovlivní vaši firmu chystané změny ve zdanění benefitů? Prosíme o pouhých 6 minut vašeho času na vyplnění ankety Hospodářské komory.

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat