Zprávy a novinky

 • Počet bankrotů podnikatelů sice roste, ale jen zvolna, meziročně o 4 %

  08.07.2024 / Aktuality z oblasti podnikání

  V červnu bylo v ČR vyhlášeno 459 bankrotů fyzických osob podnikatelů a podáno 440 návrhů. Oproti květnu se počet bankrotů snížil o 41 případů, počet návrhů pak o 114. Analýza dat portálu www.informaceofirmach.cz ukazuje, že za posledních 12 měsíců zbankrotovalo 5 160 podnikatelů, což je meziroční růst o 4 %. Po několika letech poklesu se počet bankrotů letos zvyšuje.

 • Shromáždění delegátů Hospodářské komory hl. m. Prahy zhodnotilo roční činnost a schválilo rozpočet na další období

  16.05.2024 / Nezařazeno

  Účastníci Shromáždění delegátů Hospodářské komory hl. m. Prahy na svém květnovém náhradním zasedání vyslechli zprávu o činnosti představenstva, ve které předseda JUDr. Petr Michal hodnotil obecně činnost komory, včetně tří pořádaných kulatých stolů a dalších aktivit.

 • NÁHRADNÍ SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ HKP 2024

  30.04.2024 / Nezařazeno

  Vážení členové Hospodářské komory hl. m. Prahy, dovoluji si Vás informovat o skutečnosti, že zasedání Shromáždění delegátů Hospodářské komory hl. m. Prahy, které se sešlo dne 30.4.2024, nebylo usnášeníschopné, tedy nebylo dosaženo potřebné nadpoloviční účasti všech delegátů (členů HKP).

 • Na začátku roku v Česku narostl počet osobních bankrotů

  29.04.2024 / Nezařazeno

  Za první čtvrtletí letošního roku bylo v České republice vyhlášeno celkem 3 654 osobních bankrotů, meziročně o 16 % více a zároveň více než v kterémkoliv čtvrtletí loňského roku. Insolvenčních návrhů bylo podáno 3 762, o 11 % více než v prvním čtvrtletí loni. Nejvyšší míru bankrotu zaznamenává Ústecký kraj, kde za posledních 12 měsíců prošlo osobním bankrotem 22 z 10 tisíc obyvatel. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.

 • Pražští podnikatelé chtějí zlepšení podmínek pro parkování. Dohoda je daleko

  26.03.2024 / Aktuální téma

  Průzkum Centra ekonomických a tržních analýz (CETA), který si zadala Pražská hospodářská komora, ukázal, že drtivá většina pražských podnikatelů není spokojena s nabídkou parkování. Chybí parkovací místa, což působí mj. problémy při zásobování. Velkým problémem je nelegální parkování, které se nedaří trestat a eliminovat. To vše zaznělo na debatě pořádané Pražskou hospodářskou komorou.

 • Vysokorychlostní tratě - téma číslo jedna. Mise do Velké Británie, pořádaná Hospodářskou komorou hl. města Prahy, představila komplexně projekt VRT

  18.03.2024 / Aktuální téma

  Hospodářská komora hl. města Prahy, ve spolupráci se Středoevropským institutem pro rozvoj dopravy a s odbornou podporou Správy železnic, s.o. uspořádala zahraniční misi do Velké Británie. Na třicet účastníků mělo možnost setkat se se svými britskými protějšky z řad zástupců stavebních firem, správy infrastruktury, odborných asociací či významného dopravce. Díky významné podpoře zastupitelských úřadů obou zemí, měli delegáti příležitost navštívit stavbu vysokorychlostního terminálu HS2 Old Oak Common v Londýně. Tim Smart, výkonný ředitel HS2 poskytl delegátům unikátní možnost diskutovat témata týkající se nejen technologií, ale také související legislativy, komunikace s veřejností, či udržitelnosti.

 • Konference a Obchodní fórum v Istanbulu

  08.03.2024 / Aktuální téma

  V závěru minulého týdne proběhla v Tureckém Istanbulu společná Česko-Turecká konference a obchodní fórum PRIAC & ITOTAM, která byla zaměřena na problematiku rozhodčího řízení a obchodní právo. Na základě speciálního pozvání od zástupců PRIAC-Mezinárodního rozhodčího soudu v Praze, se konference účastnila také dvoučlenná delegace zástupců Hospodářské komory hl. m. Prahy, složená s předsedy představenstva JUDr. Petra Michala a člena představenstva JUDr. Vladimíra Kremlíka.

 • Budapešť a Praha budou spolupracovat

  19.02.2024 / Aktuální téma

  Zástupci Hospodářské komory hl. m. Prahy v čele s panem předsedou JUDr. Petrem Michalem dnes slavnostně přivítali delegaci kolegů z Budapešťské hospodářské a obchodní komory, které doprovodil také Maďarský velvyslanec v České republice pan Dr. Baranyi.

 • Bude pro naplánované infrastrukturní stavby dostatek stavebních surovin?

  11.01.2024 / Aktuální téma

  Česká republika disponuje sice velkými objemy geologických (= celkových) zásob stavebního kamene, avšak objemy zásob vytěžitelných (= reálně získatelných) jsou velmi nízké a v některých krajích dokonce kriticky nízké.

 • Vyjádření Dopravní sekce ke špatnému stavu Výtoňského mostu

  14.12.2023 / Projekty HKP

  V reakci na probíhající veřejnou debatu o způsobu řešení nevyhovujícího stavu historického železničního mostu na pražské Výtoni se tým Hospodářské komory hl. m. Prahy, rozhodl touto otázkou zabývat a sepsat na situaci kolem tohoto významného dopravního uzlu vlastní názor a sdělit ho přímo dotčeným subjektům.

Filtrovat

od 14.07.2024
do 14.07.2024
Všechny rubriky
Filtrovat