Zprávy a novinky
Zpět na novinky

CITY LOGISTIKA A VODNÍ DOPRAVA – příležitost pro Prahu, pro PODNIKATELE i pro občany

2022-02-22 / Aktuální téma

Další z řady Kulatých stolů pořádaných Hospodářskou komorou hlavního města Prahy se věnoval převážně tématu vodní dopravy, a to za účasti více než třiceti vážených hostů.

City logistika je odpovědí na dlouhotrvající rozpor, nechtěné, ale nutné, nákladní dopravy v centru města, Je snahou o lepší kooperaci dopravců a konsolidací dodávek do různých částí území města. Tedy zjednodušeně správné uchopení povede ke snížení nákladní dopravní zátěže v centru města. Stejnou cestou jdou i další evropské metropole, jako jsou Paříž, Berlín, Brusel. Tam také často zapojují do systému City logistiky vodní dopravu, což je pochopitelné lodě nezatěžují městské ulice, nepůsobí nehody a výrazně méně zatěžují životní prostředí exhalacemi a hlukem.

V Praze by se mohly masivně přepravovat stavební hmoty a komponenty na straně jedné, stavební sutě a odpady na straně druhé. Nákladní doprava je velice zatížena a po zavedení emisních povolenek bude také nákladná, zavedením vodní dopravy nejen, že se městu uleví, ale také bude tato výhodnější.

Fotogalerie

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat