Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy? Udělá z něj postupně skanzen bez života

2023-09-29 / Aktuality z oblasti podnikání

O tom, zda pražský magistrát zavede od příštího roku zpoplatněný průjezd aut centrem hlavního města, ještě definitivně rozhodnuto není. Toto téma ale velmi slušně rozvířilo trochu létem ospalou pražskou politiku a donutilo mnoho aktérů veřejného života přispět svým názorem buď do médií, nebo minimálně na své sociální sítě.

A je to správně. Nelze to vnímat jinak, než že by zavedení takové změny, tedy zpoplatnění průjezdu nábřežími na pravém a levém břehu Vltavy, čímž se fakticky znemožní bezplatné cesty přes centrum, bylo velmi významnou pražskou revolucí. A to už si zasluhuje širokou a detailní debatu.

Verdikt pražských radních totiž bude mít obrovský dopad na tolik rozmanitých skupin obyvatel města, že si nikdo nemůže dovolit hazard něco rozhodnout a neprobrat předtím maximálně poctivě všechny možné alternativy. A to se zatím stále nestalo.

Rána pro podnikatele

Jako předseda představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy musím samozřejmě primárně vnímat, jakým způsobem by utrpěli podnikatelé a živnostníci, kteří v centru města buď přímo podnikají, pracují v něm, musí do něj zajíždět kvůli dodávkám zboží nebo čistě jen přijíždějí na schůzku.

Více čtěte zde.

Fotogalerie

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat