Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Kulatý stůl významných zástupců trhu na téma smluv při realitním zprostředkování

2023-10-18 / Aktuální téma

Hospodářská komora hl. města Prahy, Sekce realitního zprostředkování, uspořádala 11. 10. 2023 kulatý stůl na téma uzavírání zprostředkovatelských a rezervačních smluv – zákon o realitním zprostředkování a soudní praxe.

Setkání se zúčastnili zástupci významných realitních kanceláří, advokáti specializující se realitní problematiku a zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR Ing. Pavel Rakouš. Během více než dvouhodinové diskuse byly prezentovány různé pohledy na uzavírání zejména rezervačních smluv. Zákon o realitním zprostředkování totiž nedává jasná pravidla, což způsobuje realitním zprostředkovatelům komplikace v jejich postupech.

Vzájemná shoda panovala nad novelou zákona o realitním zprostředkování, která by měla tyto postupy jasně definovat.

„Potvrdilo se, že každá z realitních sítí přistupuje k problematice uzavírání rezervačních smluv jinak. Žádná cesta však není ideální, proto budeme nyní pracovat na krocích, které jednou provždy toto téma vyjasní. Jak pro podnikatele v realitách, tak pro klienty“. uvedl Robert Hanzl předseda sekce realitního zprostředkování při Hospodářské komoře hl. města Prahy.

Děkujeme všem zúčastněným za podnětnou diskusi.

 

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat