Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy - kulatý stůl

2023-11-09 / Aktuality z oblasti podnikání

Další ze série kulatých stolů pořádaných Pražskou hospodářskou komorou se konal ve středu 8. listopadu a tentokrát byla jeho náplní debat o možnosti zpoplatnění vjezdu vozidel do některých ulic v centru Prahy. Níže uvádíme několik prohlášení z tisku, která v rámci akce zazněla.

Za vjezd by se platilo prostřednictvím aplikace a kamery by při vjezdu kontrolovaly registrační značky vozidel. Část řidičů by se ale měla poplatku vyhnout, popsal Hřib během debaty, kterou zorganizovala Hospodářská komora hlavního města Prahy.

Prosadit zpoplatnění vjezdu do centra ale nebude ve stávající koalici jednoduché. Organizátoři z pražské hospodářské komory k debatě pozvali i předsedu výboru pro dopravu Martina Sedekeho (ODS), radního Prahy 1 pro dopravu Vojtěcha Ryvolu (ANO) a radního Prahy 2 pro dopravu Tomáše Halvu (TOP 09).

Naopak podle radního Ryvoly z Prahy 1 okruhy problém nejspíš nevyřeší. „My tady máme klenot na dvou březích Vltavy a chováme se k němu macešsky. Neměli bychom mít v nejkrásnějším centru města dva velké dopravní tahy,“ prohlásil.

Celý článek zde.

Fotogalerie

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat