Plánované semináře a akce

Zprávy

 • Pražští podnikatelé chtějí zlepšení podmínek pro parkování. Dohoda je daleko

  26.03.2024 / Aktuální téma

  Průzkum Centra ekonomických a tržních analýz (CETA), který si zadala Pražská hospodářská komora, ukázal, že drtivá většina pražských podnikatelů není spokojena s nabídkou parkování. Chybí parkovací místa, což působí mj. problémy při zásobování. Velkým problémem je nelegální parkování, které se nedaří trestat a eliminovat. To vše zaznělo na debatě pořádané Pražskou hospodářskou komorou.

 • Vysokorychlostní tratě - téma číslo jedna. Mise do Velké Británie, pořádaná Hospodářskou komorou hl. města Prahy, představila komplexně projekt VRT

  18.03.2024 / Aktuální téma

  Hospodářská komora hl. města Prahy, ve spolupráci se Středoevropským institutem pro rozvoj dopravy a s odbornou podporou Správy železnic, s.o. uspořádala zahraniční misi do Velké Británie. Na třicet účastníků mělo možnost setkat se se svými britskými protějšky z řad zástupců stavebních firem, správy infrastruktury, odborných asociací či významného dopravce. Díky významné podpoře zastupitelských úřadů obou zemí, měli delegáti příležitost navštívit stavbu vysokorychlostního terminálu HS2 Old Oak Common v Londýně. Tim Smart, výkonný ředitel HS2 poskytl delegátům unikátní možnost diskutovat témata týkající se nejen technologií, ale také související legislativy, komunikace s veřejností, či udržitelnosti.

 • Konference a Obchodní fórum v Istanbulu

  08.03.2024 / Aktuální téma

  V závěru minulého týdne proběhla v Tureckém Istanbulu společná Česko-Turecká konference a obchodní fórum PRIAC & ITOTAM, která byla zaměřena na problematiku rozhodčího řízení a obchodní právo. Na základě speciálního pozvání od zástupců PRIAC-Mezinárodního rozhodčího soudu v Praze, se konference účastnila také dvoučlenná delegace zástupců Hospodářské komory hl. m. Prahy, složená s předsedy představenstva JUDr. Petra Michala a člena představenstva JUDr. Vladimíra Kremlíka.

Naši partneři

Zobrazit více členů