Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Vyjádření Hospodářské komory ke kandidátovi na funkci ministra průmyslu a obchodu

2017-03-24 / Aktuální téma

Hospodářská komora České republiky oceňuje, že premiér Bohuslav Sobotka navrhl prezidentovi České republiky na funkci ministra průmyslu a obchodu současného náměstka Jiřího Havlíčka, neboť se nebude muset nově seznamovat s problematikou ministerstva. 

Podnikatelská veřejnost je přesvědčena, že by se nově jmenovaný ministr měl urychleně zabývat digitální agendou, zejména pak rozvojem vysokorychlostního internetu, na který jsou navázané dotace z Bruselu ve výši 14 miliard korun. Ministr by se rovněž měl zasadit o výrazné snížení nadměrné administrativní zátěže uvalené na podnikatele a také by měl finalizovat projekty ve prospěch podnikatelů, které v současnosti ladí Hospodářská komora spolu s ministerstvem, jako je například zavedení Právního elektronického servisu pro podnikatele.

Hospodářská komora od nového ministra také očekává, že během svého funkčního období zrealizuje naplánované zahraniční cesty, zejména do USA a Ruska, a že v oblasti technického vzdělávání a řemeslných dovedností podpoří zavedení mistrovské kvalifikace.

Filtrovat

od 14.07.2024
do 14.07.2024
Všechny rubriky
Filtrovat