Zprávy a novinky
Zpět na novinky

POSKYTNĚTE PRAXI STUDENTŮM FORMOU STÁŽE A ZÍSKEJTE MNOHO BENEFITŮ

2017-05-29 / Aktuální téma

Stáže s Cestou pro mladé propojují firmy z ČR a studenty posledních ročníků VŠ, VOŠ i SŠ, kterým tímto umožňují navázat nové kontakty, získat praxi v oboru a nastartovat tak jejich úspěšnou kariéru. Cesta pro mladé právě teď hledá partnery z řad firem, i vy se tak můžete zapojit, poskytnout stáž na některých ze 139 pozic a čerpat tak veškeré výhody.

Jaký to má smysl?

Smyslem je umožnit studentům získat praxi, připravit je na vstup na trh práce, umožnit jim předvést své kvality, získat nové kontakty a ideálně i příslib zaměstnání. Studenti se v rámci stáže seznámí nejen s praktickými činnostmi a úkoly na různých pozicích v reálných firmách, ale Cesta pro mladé pro ně zajišťuje také vzdělávací e-kurzy měkkých dovedností a individuální poradenství v rámci jejich kariérního i osobnostního rozvoje.

Šance pro firmy

Zapojit se mohou firmy, ale i státní a neziskové organizace. Jde nám o to najít partnery z řad firem a organizací, kteří ctí smysl vzdělávání a chtějí předat zkušenosti mladým lidem. Za poskytnutí kvalitní stáže mohou čerpat výhody, které Cesta pro mladé nabízí. Nejenže dostanete finanční odměnu, jako kompenzaci nákladů na mentora, ale získáte neotřelé a inspirativní názory mladého člověka, vyzkoušíte si potenciálního zaměstnance a budete mít super pocit, že jste udělali dobrou věc.

Stáže v kostce

V současné době se zapojilo více než 1000 firem. Cesta pro mladé aktivně spolupracuje se školami i konkrétními studenty. Stáže jsou v délce od 80 do 240 hodin a tyto hodiny si lze rozložit až do 6 měsíců tak, aby měli stážisté čas na studium i na sebe. Vše záleží na domluvě mezi firmou a studentem. Firmy mohou nabízet stáže opakovaně až do března 2020.

Jaké jsou zkušenosti bývalých stážistů?

„Stáž mě velice nadchla a byla obrovským přínosem a zkušeností jak pro mé profesní znalosti, tak pro můj osobní rozvoj. Upřímně jsem ani sám nečekal, že z toho budu mít takové potěšení. Děkuji.“
Petr, stáž na pozici Provozní.

Mnohokrát děkuji za možnost se projektu účastnit, pro studenty ukončující školu je to skvělá příležitost navyknout si na pracovní režim a na přechod do pracovního života.
Romana, stáž na pozici Administrativní pracovnice

Jak se zapojit?

Na webu www.cestapromlade.cz najdete sekci Firma, kde se dozvíte podrobné informace, příp. kontaktujte Terezu Polatovou, manažera pro Prahu a Středočeský kraj
Tereza Polatová, tereza.polatova@fdv.cz , 770 120 536

Filtrovat

od 14.07.2024
do 14.07.2024
Všechny rubriky
Filtrovat