Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Předzahrádky vítězí nad byrokracií. Pražské kluby otestují aplikaci, která zrychlí běhání za razítky

2017-11-16 / Aktuální téma

Hosté podniků v centru Prahy budou moci v příštím roce častěji obědvat či večeřet venku. Razítkový maraton, který musel tento rok každý majitel kavárny či restaurace urazit, aby získal povolení na předzahrádku, se zkrátí. Povolení půjde ve většině případů získat jednoduše přes aplikaci, rozhodli radní.

Některým pražským živnostníkům odpadne příští rok část papírování. Magistrát v pondělí ráno souhlasil, že kavárnám nebo hospodám na Praze 1 usnadní získat povolení na venkovní posezení. Více než tři stovky podnikatelů budou o předzahrádky žádat elektronicky.

"Základním přínosem bude, že podnikatel bude chodit na úřad jen v minimální míře. Slibujeme si od toho flexibilitu, která byla doposud velmi nízká," říká Filip Dvořák, místopředseda představenstva Hospodářské komory na Praze 1, která se o usnadnění snažila.

On-line aplikaci budou moci používat živnostníci, kteří opakovaně žádají o svolení na zřízení předzahrádky. Jde o případy, kdy posezení vypadá každý rok stejně. Aplikace urychlí podnikání například i těm, kdo třeba kvůli počasí chtějí prodloužit nebo zkrátit dobu fungování zahrádky. "Bude to vítězství jak pro úředníky, kteří budou mít snazší úřadování, tak pro podnikatele, aplikace bude připomínat objednání lístků do kina," dodává Dvořák.

V minulosti se už pro zjednodušení procesu vyslovili náměstek Petr Dolínek nebo primátorčina náměstkyně Petra Kolínská. "Musíme ovšem pracovat i na zjednodušení první žádosti. Tam se neobejdeme bez dílčí novelizace zákona o státní památkové péči a zákona o pozemních komunikacích," uvádí Kolínská.

www.aktualne.cz

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat