Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Moderní železnice 2050+

2021-09-13 / Projekty HKP

Hospodářská komora hl. m. Prahy (HKP) spolu se Středoevropským institutem pro rozvoj dopravy (SIRDO.eu) si dovolují dnes slavnostně představit Vizi Moderní železnice 2050+. Aby bylo tématu učiněno za dost představení proběhlo ve speciálně vypraveném vlaku, který za přispění dalších partnerů, jmenovitě Českých drah, Správy železnic a v neposlední řadě také AŽD, projel trasu z Hlavního nádraží v Praze do Třebívlic.

V rámci cesty došlo na představení možností strategického rozvoje železnice jako systémového oboru nezbytného pro další efektivní a udržitelnou budoucnost. „Představovaný dokument si nedává za cíl vytvářet vize nebo strategie pro železniční sektor. Jeho ambicí je vyvolat diskusi o tom, jak české železnici vrátit prestiž a významné postavení vzhledem na geografickou polohu ČR a na roli železnice v evropském kontextu. Na tomto základě a širším koncensu by pak měla být vytvořena skupina dokumentů typu „Vize /strategie / akční plány“, aby se česká železnice opět vrátila na místo, které jí oprávněně patří.“ Toto jsou slova předsedy Dopravní sekce při HKP pana Vladimíra Kremlíka.

Za Pražskou hospodářskou komoru se akce účastnil také nově zvolený předseda představenstva pan JUDr. Petr Michal, který k tématu řekl: „doprava jako obor, a s ní samozřejmě železnice, je nosným pilířem hospodářství a jeho růstu. Proto nemůžeme a nesmíme železniční dopravu podcenit a musíme pro její správné a efektivní fungování vytvářet odpovídající prostředí. V prostoru s volným a vysoce konkurenčním trhem je tento úkol velmi obtížný, někomu se může zdát i prakticky neřešitelný. Pro nás, a naší Sekci dopravy, se ale tento úkol stal výzvou a úkolem zároveň.“

Kompletní materiál naleznete níže.

Soubory ke stažení

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat