Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Společné zasedání Dopravní a Energetické sekce

2021-06-23 / Projekty HKP

Společné zasedání Dopravní a Energetické sekce

V úterý 22. 6. 2021 proběhlo na půdě Hospodářské komory hl. m. Prahy první společné zasedání Dopravní a Energetické sekce. Hlavním důvodem pro takto zvolené uspořádání bylo společné téma, které se prolíná skrze vícero sekcí, ale především právě přes sekce Dopravní a Energetickou. Tímto tématem byl v minulých dnech schválený radou Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) Klimatický plán. Tento plán počítá se snížením tzv. Uhlíkové stopy (emisí oxidu uhličitého), až o 45% do roku 2030. Hospodářská komora hl. m. Prahy v minulých dnech tento dokument podpořila, avšak je si vědoma, že je nutná kontinuální spolupráce s MHMP při zavádění jednotlivých opatření tak, aby to mělo co nejmenší dopad na podnikatele především malých a středních firem (MSP).

Předsedové obou sekcí Gabriel Lukáč a Vladimír Kremlík se shodli na společném postupu, vytvoření pracovních skupin, které budou čtyři základní oblasti Klimatického plánu pokrývat. Další společné zasedání Dopravní a Energetické sekce by již mělo přinést konkrétní návrhy v oblasti Energetiky, Budov, Dopravy a Cirkulární ekonomiky.

Chcete-li se i vy zapojit do některé pracovní skupiny neváhejte kontaktovat tajemníka sekcí Alexandra Fikarta: fikart@hkp.cz.

Fotogalerie

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat