Zprávy a novinky
Zpět na novinky

„Musíme se naučit podnikat i s covidem“

2020-12-31 / Aktuality z oblasti podnikání

Největší dopady spojené s pandemií covid-19 letos zažila oblast cestovního ruchu. Podle předsedy představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy Romana Pommera se turismus nejspíše neobnoví v podobě, jakou měl před koronavirem.

Pro většinu živnostníků je nyní klíčové přežít následky bezpečnostních opatření, která byla vydána při druhé vlně koronaviru. V tom jim podle Pommera nepomohlo, že nařízení vydávala vláda pomalu a chaoticky. Podmínky pro podnikání je podle něj potřeba nastavit srozumitelně. „Prevence je cesta budoucnosti, ochraňme rizikové skupiny a nastavme standard udržitelného života a podnikání pro jednotlivé obory,“vyzývá Pommer.

Jak se v končícím roce 2020, který byl kvůli pandemii koronaviru velmi nestabilní, dařilo ekonomicky Praze?

Necítím se být odborníkem natolik, abych v této otázce spekuloval například o poklesu hodnoty akcií pražských firem nebo finanční kondici klientů bank. Troufnu si ale odhadnout, že telekomunikační či IT firmy zaznamenají nízký dopad pandemie. Ukázalo se totiž, že když skoro všechno zavřete, musíte nějak komunikovat a být ve spojení. V tomto ohledu musím říci, že se i aktivita pražské hospodářské komory ukázala vlivem pandemie jako vizionářská. Společně s magistrátem a ministerstvem školství totiž už téměř čtyři roky procesujeme projekt, který stručně řečeno přivádí žáky základních škol do specializovaných IT tříd a polytechnických učeben za účelem vzdělávání povýšeného na moderní úroveň.

Celý článek naleznete v tištěné podobě MF DNES nebo zde.

Filtrovat

od 05.12.2022
do 05.12.2022
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP