Zprávy a novinky
Zpět na novinky

ABF výtvarné dílny 2020

2020-05-14 / Projekty HKP

Hospodářská komora hl. m. Prahy se spolu s ABF a dalšími partnery rozhodla podpořit projekt ABF výtvarné dílny 2020. Prázdninové dílny jsou určené pro všechny děti - žáky 1. a 2. stupně základních škol, co rádi malují, tvoří, vymýšlí a rádi se seznámí s řemesly, stavitelstvím a architekturou.

Děti se formou výtvarných dílen budou seznamovat s řemesly, architekturou, urbanismem, malováním i různými výtvarnými technikami. Součástí týdenního programu je i exkurze na některou ze zajímavých staveb v centru Prahy, která byla součástí Stavby roku. Děti budou seznamovány se stavbami v návaznosti na výstavu Stavba roku, budou malovat, jak si představují svou vlastní stavbu roku a budou ji také realizovat formou modelu a hravou formou se seznámí i se stavebními řemesly. Součást výtvarné dílny bude i seznámení s principy města a tvorbou modelů měst.

Každý v pátek odpoledne (cca 14 – 16 hod.) proběhne v Galerii ABF prezentace výsledků týdenní práce dětí - vernisáž a výstava ve skutečné výstavní galerii, kdy budou dětem z ABF výtvarných dílen předány diplomy a kam mohou pozvat i své hosty (rodiče, sourozence, prarodiče…) na svou vlastní výstavu.

Výběr prací dětí jednotlivých prázdninových výtvarných dílen bude po skončení prázdnin vystaven v Nadaci ABF, v prostorách partnerů ABF výtvarných dílen 2020 a bude představen i v rámci prestižní celorepublikové přehlídky Stavba roku 2020.

Soubory ke stažení

Filtrovat

od 25.09.2021
do 25.09.2021
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP