Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Právní elektronický systém - PES, testování prodlouženo

2019-01-09 / Projekty HKP

Vážení podnikatelé, s radostí si Vám dovolujeme oznámit spuštění Právního elektronického systému, který nazýváme zkráceně PES. Zároveň nabízíme možnost ovlivnit budoucí podobu uživatelského rozhraní na základě Vašich doporučení. Až do 30. 4. 2019 si můžete systém bezplatně vyzkoušet a připomínkovat.

Hospodářská komora ČR pracovala na vzniku tohoto systému dva roky. Důvodem je stálý nárůst legislativních povinností pro podnikatele, který je nepřehledný, zatěžující, časově náročný. HK ČR lobuje za to, aby pravidla pro podnikání byla spravedlivá, pochopitelná a krátká, ale zákony nepíšeme my. Proto se HK ČR rozhodla najít způsob, jak podnikatelům a živnostníkům ulehčit. Výsledkem tohoto snažení je ucelený systém PES, spolu s desítkami zpracovaných a schematicky uložených zákonů, včetně povinností z nich vyplývajících, které se na podnikatele vztahují. Vše s jediným cílem, aby podnikatelé mohli byrokracii pustit z hlavy a naplno se věnovat své vlastní tvůrčí činnosti, své práci – podnikání.

Zjednodušeně řečeno, PES bude za konkrétního podnikatele nebo živnostníka hlídat jeho povinnosti – kdy má co zaplatit, kde a jak se má přihlásit, jaký formulář kam poslat atd., a to s ohledem na jeho obor podnikání.

Právní elektronický systém je zcela unikátní a ojedinělá služba, která dnes přináší přehled stovek povinností plynoucí z 19 zákonů ve dvou balíčcích. Další balíčky budou přibývat tak, aby přinesly přehled z dalších specifických druhů podnikání. Cena balíčku na jeden rok je 1200,- Kč. Pro členy Hospodářské komory hl. m. Prahy je připravena sleva ve výši 25%.

Dnes Vám však nabízíme zapojení do „zkušebního provozu“. Budete si moci bezplatně tento produkt vyzkoušet a využívat jej až do 28.2.2019, a to v plném rozsahu systému. Můžete se také stát spoluautory tohoto systému tím, že nám sdělíte své postřehy a náměty. Jsou pro nás velmi cenné. Vaše připomínky budou využity na doladění systému tak, aby co nejvíce splňoval Vaše potřeby. Na základě vlastní zkušenosti se pak budete moci rozhodnout k zakoupení roční licence od 1. 3. 2019.

PES je systém, který se při správném nastavení stává pro Vás rádcem, který šetří Váš čas. Sleduje Vaše povinnosti, hlídá termíny a pomáhá předcházet nepříjemným situacím. Pojďte ho vyzkoušet. Není to složité. Do systému vstoupíte prostřednictvím webové stránky https://www.pespropodnikatele.cz/po zadání vstupního kódu. Pro získání kódu a veškeré informace kontaktujte Jiřího Svobodu, a to na adrese mailto:svoboda@hkp.cz.

Soubory ke stažení

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat