Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Zasedání Bezpečnostní sekce při HKP

2018-11-15 / Projekty HKP

V tomto týdnu se na půdě Hospodářské komory hl. m. Prahy, konalo zasedání Bezpečnostní sekce. Hlavním projednávaným tématem byl návrh Zákona o bezpečnostní činnosti a změny u souvisejících zákonů.

Předseda sekce PhDr. Michal Bavšenkov informoval členy sekce o legislativních úpravách a připomínkách, které komora do zákona prosazovala. Představil jeho hlavní body, výhody a nevýhody, které nově připravovaný zákon skýtá. Další z projednávaných témat byla tzv. ochrana měkkých cílů. Předseda sekce informoval členy o připravované koncepci ochrany tzv. měkkých cílů. Zde byly některými členy předneseny námitky nad nesystémovým pojetím ochrany měkkých cílů, zejména při tvorbě ostrovních systémů některých měst. Předseda Bavšenkov vyjádřil podporu koncepce měkkých cílů ovšem za předpokladu, že bude koncepčně připravená dotační podpora, bude vyčleněno více peněz ze státního rozpočtu a peníze budou na ochranu měkkých cílů investovány pravidelně, aby koncept byl celoplošný a trvale udržitelný.

Z další činnosti sekce bylo oznámeno, že někteří členové sekce společně s předsedou Bavšenkovem budou přednášet na mezinárodní konferenci "Měkké cíle a jejich ochrana" pořádanou Policejní akademií České republiky, která se bude konat 22 a 23. listopadu 2018 v Praze.

Fotogalerie

Filtrovat

od 26.05.2024
do 26.05.2024
Všechny rubriky
Filtrovat