Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Systémové řešení pro Smart City

2018-10-12 / Projekty HKP

Fotogalerie

To byl název semináře, který pořádala minulý týden Energetická sekce při Hospodářské komoře hl. m. Prahy (HKP) ve spolupráci s Holandskou firmou Tvilight pro členy HKP. Jeho hlavním cílem bylo ukázat účastníkům aktuální možnosti řešení páteře Smart City v oblasti veřejného osvětlení a správy obecního majetku. Na semináři bylo představeno řešení smart city v oblasti správy a řízení veřejného osvětlení.

Odborníci na problematiku veřejného osvětlení z Holandské firmy Tvilight Rob van der Plas a Alwin van Binsbergen seznámili účastníky s trendy a produkty, které se v současnosti využívají u veřejného osvětlení v Holandsku, možnostmi implementace v rámci České republiky a v neposlední řadě s možností jeho financování. Řešení společnosti Tvilight se skládá ze dvou základních prvků - software CityManager pro řízení a správu osvětlení a hardwarové prvky pro aplikaci na svítidla.

Software CityManager je navržen jako otevřené řešení s možností integrace s dalšími systémy smart city jako např. kamerové systémy, odpadové hospodářství, systém parkování atd.  Hardwarové řídící prvky je možné použít se svítidly mnoha světových výrobců, což přináší velkou flexibilitu ve výběru dodavatele svítidel.

Firma Tvilight je lídrem v oblasti budování Smart City v Holandsku a její odborníci, mimo jiné, představili českým posluchačům některé úspěšné projekty, které již fungují v Holandských městech v rámci rozvoje Smart city. Za českou stranu hovořili pan Gabriel Lukáč předseda Energetické sekce při HKP a pan Jan Vokřínek ředitel spol. Axen, kteří prezentovali naše zkušenosti v oblasti Smart City především z Prahy.  V závěru měli posluchači možnost s přednášejícími pohovořit v neformální debatě.

Filtrovat

od 25.09.2021
do 25.09.2021
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP