Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Soutěž T-Profi 2018: Vítězem se stal tým Středočeského kraje

2018-04-24 / Řemeslo žije!

Letošního třetího ročníku soutěže se zúčastnili zástupci 14 významných zaměstnavatelů, 84 žáků ze spolupracujících středních a základních škol a 28 členů pedagogického doprovodu. Odborná porota jako nejlepší tým vybrala družstvo Středočeského kraje a společnosti AZ Elektrostav z Nymburka.  

Do třetího celostátního finále postoupili vítězové regionálních krajských kol, která pod dohledem regionálních poboček Hospodářských komor probíhala v uplynulých šesti měsících. Nároky na znalosti a dovednosti finalistů se letos zvýšily a soutěžící uplatnili ve finále soutěže kromě manuální zručnosti také základní znalosti programování v programovacím prostředí JavaScript Block Editor a schopnost zpracovat teoretické, matematicko-fyzikálních úkoly.

Zadání do celostátního kola připravil metodický garant, ředitel ZŠ Rádlo Miroslav Hradecký. Náročnost zadání odpovídala rozsahu rámcových vzdělávacích programů RVP pro 2. stupeň základní školy a odborné přípravě žáků na 2. stupni středních odborných škol.

Porota hodnotitelů složená ze zástupců firem, vzdělavatelů a hospodářských komor hodnotila kvalitu i funkčnost zařízení. Sledovala také komunikaci týmu během montáže zařízení.

Finále soutěže se zúčastnili zástupci ministerstev, krajů, Hospodářské komory ČR i regionálních zastoupení, ředitelé firem a pedagogičtí pracovníci. Úvodního slova se ujal prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Ceny pro vítězné týmy poskytli již tradiční partneři akce Aqupalace Čestlice, Národní technické muzeum a společnost Průša Research. Doprovodným programem k zajímavému dni přispěli společnosti Festo, HobbyRobot a  AVRAR. Účastníci tak měli například možnost vstoupit do světa moderní výroby či virtuální reality.

Během celé historie soutěže se v našich krajích do T-PROFI zapojilo již 60 soutěžních týmů a nad stejnou myšlenkou se tak potkalo 60 firem a stejný počet středních i základních škol.

Dohromady si práci se stavebnicí vyzkouší za jeden ročník téměř 300 žáků a 100 dospělých. Od úplného prvopočátku v roce 2014 Hospodářská komora se svými partnery zapojila do soutěže více než 800 žáků a 260 dospělých.

Je pravděpodobné, že někteří ze soutěžících naleznou v doprovázející firmě svého budoucího parťáka pro profesní uplatnění. Jisté však je, že školy se zaměstnavateli společnou řeč již často našli. Podobné akce jim pomáhají lépe a efektivně směřovat své žáky ke konkrétním povoláním a motivují ke společné efektivní přípravě nastupující generace.

 

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat