Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Daňové výjimky trápí podnikatele, jsou jich desítky

2017-01-30 / Aktuální téma

Podnikatele, kteří musejí začátkem dubna odevzdat na finanční úřad daňové přiznání, stále trápí příliš složité daně z příjmu. Ministerstvo financí slibuje zjednodušení, k nápravě je ale daleko. Několikastránkové daňové přiznání, z jehož vyplňování mají podnikatelé každoročně těžkou hlavu, musejí poplatníci odevzdat na finanční úřad do pondělí 3. dubna. Pokud mají ze zákona povinný audit, nebo jim s vyplňováním pomáhají daňoví poradci, mají na splnění povinnosti vůči berňáku čas do 3. července.

Poradci mají na jaře kvůli složité struktuře příjmových daní plné ruce práce a v záplavě novelizací a legislativních přílepků se často neorientují ani oni. Jak složité je pátrání po různých výjimkách, slevách a odpočtech potvrzuje i daňový expert David Hubal. Problémem je prý zejména to, že se rychle mění stávající výjimky a nové přibývají raketovým tempem.

Daňovému poplatníkovi se v Česku žije krušně, stíhá ho spousta povinností a současný právní řád se velmi rychle mění. Sám mám problém vyznat se v zákoně o dani z příjmu. Ačkoli jsem daňový profesionál, výjimek je v daňových zákonech tolik, že je ani neumím spočítat,“ říká Hubal.

Jednodušší daně pro podnikatele jsou zaklínadlem všech tuzemských politických stran i vlád, posledních dvacet let ale zůstalo jen u slibů.

Více čtěte zde.

Filtrovat

od 15.04.2024
do 15.04.2024
Všechny rubriky
Filtrovat