Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Smogová situace byla vyhlášena také v Praze

2017-02-14 / Aktuální téma

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil smogovou situaci pro území hlavního města Prahy v úterý 14. února 2017 ráno. Důvodem jsou vysoké koncentrace suspendovaných částic PM10 (polétavý prach). Smogová situace je i v dalších oblastech republiky.

 

Magistrát hl. m. Prahy žádá řidiče z Prahy i ty, kteří do hlavního města dojíždějí, aby jízdy automobilem omezili a k dopravě využívali přednostně veřejnou dopravu.

Při smogové situaci doporučují odborníci zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Toto doporučení se týká zejména osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starších lidí a malých dětí.

Pro Prahu byla smogová situace letos vyhlášena již potřetí. Poprvé 20. ledna, po zhoršení kvality ovzduší byl 21. ledna vyhlášen signál regulace. Ten byl odvolán 24. ledna a tentýž den i smogová situace. Podruhé to bylo 2. února, odvolána byla 3. února.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz, záložka Ovzduší, předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje a je v záložce Počasí.

Filtrovat

od 21.06.2024
do 21.06.2024
Všechny rubriky
Filtrovat