Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Pražské základní školy budou mít od začátku nového školního roku k dispozici 34 nových moderně vybavených Polytechnických hnízd

2019-06-10 / Projekty HKP

Zástupci projektu iKAP společně s vedením pražských škol a DDM dokončují přípravy na zahájení provozu 34 nových polytechnických hnízd na území hl. m. Prahy. Do plně vybavených učeben budou v rámci projektu docházet pedagogové základních škol v doprovodu svých žáků, kteří se pod vedením učitele odborného výcviku nebo řemeslného mistra budou vzdělávat v oboru mechanika, robotika a mechatronika.

Pracoviště všech polytechnických hnízd budou vybavena nejen obsáhlými sety nářadí, novým nábytkem, interaktivními tabulemi či dataprojektory, ale také 3D tiskárnami či robotickými stavebnicemi.

Tým iKAP se se zástupci vedení škol a domů dětí a mládeže se pravidelně schází v prostorách velké zasedací místnosti Hospodářské komory hl. m. Prahy již od počátku projektu, tj. od června 2018. Naposledy se v pondělí 3. 6. 2019 sešlo 28 členů odborné platformy, jednání se zúčastnil také předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy, pan Roman Pommer, který se oblasti technického vzdělávání dlouhodobě věnuje. Členové platformy v současnosti koordinují finální fázi kompletace učeben, plánují se rozvrhy návštěv a program výuky, probíhají školení budoucích mistrů, kteří hodiny povedou.

Od nového školního roku se žáci pražských základních škol mohou těšit například na výrobu ptačích budek, pletení košíků, výrobu šperků, sestavování elektrických obvodů či programování a ovládání robotických stavebnic. Aktivita je hrazena z projektu Komplexní program rozvoje a podpory pražského školství a je tak pro všechny pražské školy zdarma. Školy se zájmem o Polytechnická hnízda se mohou přihlásit či informovat na kontaktním emailu sprynar@hkp.cz.

Fotogalerie

Filtrovat

od 05.12.2022
do 05.12.2022
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP