Zprávy a novinky
Zpět na novinky

Praha omezí Airbnb. Nové vedení šlape krátkým pronájmům na krk, už se nemají vyplatit

2018-11-05 / Aktuality z oblasti podnikání

Po vzoru dalších evropských metropolí představí tento týden nové vedení Prahy koncepci, jak omezit internetové platformy pro zprostředkování krátkodobého ubytování. Podle magistrátu totiž městu zahlcení tímto typem ubytování neprospívá, cílem opatření bude dosáhnout stavu, kdy se pronajímání lidem nevyplatí.

Nespokojení sousedé i sto milionů chybějících v městské pokladně. Tak by mohli kritici popsat pražské působení Airbnb, sdílenou službu pro krátkodobé ubytování turistů. Nová koalice, která stojí ve vedení Prahy, představí tento týden omezení služby. O záměru informovaly Hospodářské noviny.

Koalice pirátů, Spojených sil pro Prahu a hnutí Praha sobě hodlá iniciovat po vzoru dalších evropských metropolí novelu, která by umožnila nastavit maximální počet dní, po který může vlastník bytu nebo domu prostory pronajímat. Již na jaře piráti zmiňovali, že by nový limit mohl činit 60 dní ročně.

Ve sněmovně se navíc již nyní projednává změna, podle které bude moci město zvýšit poplatek za turistu, který v Praze tráví noc. V současnosti vybírá maximum, které zákon dovoluje - 15 korun. V roce 2020 by mohla metropole vybírat až 21 korun a o rok později dokonce 50 korun za osobu a den. V současnosti přichází kvůli nevybraným poplatkům město o 100 milionů korun ročně.

Více čtěte zde.

Filtrovat

od 25.09.2021
do 25.09.2021
Všechny rubriky
Filtrovat

Časopis HKP