Semináře a akce
Zpět na akce

COVID - Aktuální informace

12.04.2021 / Ostatní / Shrnující informace o aktuální situaci

Od pondělí 12. dubna 2021 otevřou např. papírnictví, obchody s dětskými oděvy a obuví, prádelny, zámečnictví nebo farmářské trhy. Od  pondělí zároveň končí nouzový stav, o jehož prodloužení vláda již žádat nehodlá. Skončí tak mj. zákaz cestování mezi okresy nebo omezení nočního vycházení.

Od 6. dubna se do povinného antigenního testování zapojily podniky v kategorii 1 až 9 zaměstnanců a OSVČ. Společnosti, které musí povinně testovat zaměstnance na covid-19, mohou vybírat dodavatele testů ze seznamu, který sestavilo ministerstvo zdravotnictví. Seznam distributorů se průběžně rozšiřuje. Aktualizované souhrnné informace k testování naleznete na webu Hospodářské komory ZDE.

12. dubna se do lavic vrátí žáci prvního stupně základních škol. Plán vlády počítá s rotační výukou, kdy se budou jednotlivé třídy po týdnu střídat v prezenční výuce. Děti se budou dvakrát týdně testovat na covid-19. Ve druhé fázi, tedy od 19. dubna, počítá ministerstvo školství s návratem studentů středních škol včetně praktické výuky a posledních ročníků vysokých škol.

Aktualizovaná data k současným možnostem přeshraničního pohybu a podmínky cestování do evropských zemí naleznete ZDE.

 

Sledujte vývoj událostí od počátku koronavirové pandemie v březnu 2020 zde.

Důležité weby a infolinky zde.

Filtrovat

od 22.04.2021
do 22.04.2021
Všechny rubriky
Celá ČR
Filtrovat

Časopis HKP